Yurt Dışında Araba Kiralayacaklara Tavsiyeler

Yurt dışı seyahatine çıkmayı düşündüğünüz için çok şanslısınız. Umarım en kısa zaman da gerçekleştirirsiniz. Eğer daha öncesinde de çıktıysanız bu daha da
güzel bir şey. Neyse gevezelik yapmayım. Yurt dışında araba kiralama ile ilgili bildiklerimi paylaşayım.

 

Yurt Dışında Araba Kiralama Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avis, Budget, Sixt vb. büyük firmalardan araç kiralamanızı kesinlikle öneriyorum. Çünkü küçük firmalar da büyük sorunlar yaşanıyor. Servisleri ve desteği de haliyle az. Sıkıntı yaşamamak için büyük firmaları tercih edin. Fiyatları neredeyse aynı zaten.

 

  • Kiralama öncesinde araba da çizik, kırık, dökük ne varsa belgeye işletin ve fotoğraflayın. Dikkatli inceleme yapın. Yok bunu siz yaptınız, bizde yoktu demesinler. Ne eksiği, noksanı varsa not aldırın ve fotoğraflayın.
  • Araç yakıt deposunun dolumuna dikkat edin. Daha az getirirseniz ücretini fazlasıyla alırlar.
  • Araç belgelerini eksiksiz bir şekilde almayı unutmayın. Eğer ki aracı kiralayacağınız yerden başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız sigorta evraklarının eksiksiz olmasına çok dikkat edin. (Yeşil sigorta)
  • İletişim kurabileceğiniz bir numara elinizde mutlaka olsun.
  • Muhtemelen depozito ücreti vereceksiniz. Biz 7 günlük araç kiralamıştık Saraybosna’da. 700 TL kiralama ücretine karşılık 1000 TL depozito ödedik. Ona göre yanınıza paranızı alırsınız. 🙂
  • Dikkatli kullanmaya çalışın. Yurt dışında acımasızlar, affetmiyorlar.

Şimdiden iyi seyahatler dileriz. Bir sorun yaşarsanız veya sormak istedikleriniz olursa aşağıdan yorum yapmanız ve yıldızlardan puan vermeniz bizim için önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir