Youtube Önerilen Videolara Çıkma Taktiği – Önerilenlere Nasıl Çıkılır?

Youtube ciddi bir gelir kaynağı oluşturmaya devam ediyor. Böylesine büyük bir gelir havuzuna sahip olmasıyla beraber sıkı bir yarış içerisine girdi kullanıcıları haliyle. Videoların izlenme süreleri, sürekliliği ve kalite içeriklerden oluşması oldukça önemli hale geldi. Youtube videosunun kapak fotoğrafı yani küçük resim bile çok ama çok etkili! Tabi en büyük etkisinin olduğunu düşündüğüm bir diğer husus ise Önerilen Videolar kısmı!

Önerilen Videolar Nedir?

Önerilen Videolar, bir videoyu izlerken sağ sütunda çıkan; benzer videolar bölümüdür. Youtube kullanıcıların en çok kullandığı, videolardan bir oraya bir buraya zıpladığı bölümdür. Videonuzun diğer videoların önerilen kısımlarında çıkması çok önemlidir. Büyük bir ziyaretçi kaynağıdır. Önerilenlere çıkmak size büyük getiri kazandırır.

Önerilen Videolara Nasıl Çıkılır? Çıkma Taktiği Var Mıdır?

Tam olarak bir taktik olduğunu söylememiz ne doğru olur, ne yanlış! Böyle bir taktiği bulanlar emin olun ki paylaşmazlar. Sen neden paylaşıyorsun diyebilirsiniz. Bu anlatacaklarımızı genel de bilinen şeyler. Ve gerçek anlamda işe yarıyor. Yani bunu yaptığınız da pat diye önerilenlere çıkacak diye bir şey yok. Ama faydası var. Denedim, oldu. Ve faydalanmanızı istiyorum. Elimde 1 günde 100000000 izlenme sağlayacak bir taktik olsa zaten köşeyi dönerim 🙂 Neyse gelelim konuya. Öncelikli olarak kendinize bir hedef kanal belirleyin. Kategorinize ait lider bir kanal olsun. Bu kanalın videolarında önerilenlere çıkmaya çalışın. Bunun için de tabi yapılması gerekenler var. Hedeflediğiniz kanal eğer ki çok büyük bir kanal ise daha fazla sabırlı olmalısınız. Hedef kategoriniz ile youtube kanalınızın kategorisi aynı olmalı. Spor ise Spor, Müzik ise Müzik. Daha sonra ise hedef kanalın attığı videolardan her zaman daha kaliteli veya aynı kalitede, daha uzun süreli; daha farklı videolar yüklemeye çalışın. Başlıklar benzer olsun, hatta sıkıntı olmayacaksa aynı bile olabilir. Önerilenlere çıkma da önem sağlıyor. Videonuzu paylaştıktan sonra tüm sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla da tekrar paylaşın. Dikkat çekici youtube video küçük resimi sağlayın. İlk video’da olmasa bile 10. video da önerilenlere çıkacaksınız.

İzlenim vs özgün kanallar için tavsiye etmiyoruz. Önerilenlere çıkma konusunda sağladığı yarar veya uğrattığı zararlar hakkına şüpheliyiz.

Her türlü düşünce, problem ve fikirlerinizi aşağıdan yorum aracılığıyla iletirseniz çok sevinirim. Umarım faydalı olmuşuzdur.

Bloj.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir