Youtube Kanalı Telefon Doğrulama Sorunu ve Çözümü

Youtube son dönemde ciddi gelir kaynağı haline gelen bir sosyal ağ oldu. Özellikle Türk Youtuberların da yaşanan bu artışın nedeni şüphesiz elde edilen gelirler. Bununla birlikte açılan kanal sayısı da haliyle arttı. Bununla birlikte yine sorunlar ve çözüm arayışları başladı. Bugün sizlere birçok kişinin yaşadığı bir sorunu anlatacağım.

Bu telefon numarası ile zaten maksimum sayıda hesap oluşturuldu hatası ve çözümü

Bu hatayla karşılaşıyorsanız daha önce birden fazla kanal açmış ve bunları aynı cep telefon numaranız ile onaylamışsınız demektir. Yeni kanal açmakta sorun yok. İstediğiniz kadar kanal açabilirsiniz. Üstelik telefon onayına da gerek yok! Ancak kanalınızı telefonunuz ile doğrulamadığınız sürece istediğiniz gibi yararlanamazsınız. Kanalın birçok özelliği (para kazanma, canlı akış, bazı istatistikler) kapalı durumda olacaktır. O yüzden yapmanız gereken mutlaka ama mutlaka telefon ile onaylamaktır.

Pek bilinmeyen ve ” yok artık bu muymuş” dedirten ilk çözüm olarak şunu söylemek istiyorum. Biz genelde onay kodlarını SMS ile isteriz. Yani beni arasın, onay kodunu bana söylesin demeyiz kolay kolay. Eğer ki sizde daha önce sms ile onay kodu aldıysanız bu yeni kanalınızı onaylarken bu sefer ”arama yapılarak” onay kodu isteyin. Ve göreceksiniz ki ”Bu telefon numarası ile zaten maksimum sayıda hesap oluşturuldu” hatasını almayacak ve onaylama yapacaksınız. Eğer daha önce hep arama yaptırarak onay kodu aldıysanız da bu sefer tam tersi mesaj yöntemini deneyin. Eminim bu da işe yarayacaktır. Bunlar da olmadı! (çok zor) veya daha önce yaptınız bunları da derseniz.

Çözüm olarak başka telefonlar ile doğrulama yapabilirsiniz. Aile bireylerinizin birisinin telefonu ile veya samimi bir arkadaşınızın telefonu ile onaylama yapabilirsiniz. Tabi arkadaşlarınız onaylama yaptırmak istediğiniz de bin bir türlü soru soracaktır. İkna bölümü size kalmış 🙂

İnternet ortamında bir kaç siteye girip, üye olarak telefon üzerinde değişiklikler sonucu onaylama vb. bir şeyler mevcut ancak benim kanım ısınmadı. Bu tarz yöntemlere başvurmanızı tam araştırmadan yapmamanızı öneririm.

Konuyla ilgili yorum, sorun ve önerileriniz için bana yazmayı unutmayın!

Yazmak isterseniz aşağı bakın, hoşçakalın 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir