Youtube Askıya Alınan/Kapanan Kanal Nasıl Açılır?

Youtube Askıya Alınan/Kapanan Kanal Nasıl Açılır?

Youtube son zamanlarda yaptıkları kanal kapatmalar ile Youtuberları üzmeye başladı. Özellikle TR Adsense kullananlarda yaşanan bu kapanmalar sıkıntı yaratmaya başlandı. Tabi bu kadar kapanma sonrasında çözüm arayışları da hemen başlıyor haliyle.

Özgün Youtube Kanallarının da kapatılması zaten en büyük sorun olmaya başladı. Düşünün. Özgün bir kanalınız var. Hiç telif uyarısı dahi almamışsınız. Ancak kanalınız kapatılıyor.

Sebep ise : Bu hesap; YouTube’un spam, aldatıcı uygulamalar ve yanıltıcı içerik politikasını ya da diğer Hizmet Şartlarını birden çok kez veya ciddi düzeyde ihlal ettiği için kapatıldı.

Ama hiç bir sorununuz olmadığı halde bunu yaşadınız.

Youtube Kanal Hesabı Neden Kapatılır?

  • Spam yapılması
  • Takipçi,beğeni veya abone çektirilmesi
  • Flag
  • Telifli içerikler

Bunları yapmadıysanız ve özgünseniz, bunun elbette çözüm arayışları olacaktır. Daha önce 2 Youtube Kanalım kapatıldı. İkisini de açtırdım. İlkini kapattıklarından 1 hafta sonra, diğerini 4 ay sonra 🙂 Napim bırakmadım peşlerini. Emeğim var sonuçta. Açık konuşayım. Gerçekten bir sıkıntınız olmadığını düşünüyorsanız; kanalınıza şikayetler gelmiştir. Youtube bu nedenle kapatılmış. Yani bir saldırıya mağruz kalıyorsunuz.

Kapatılan Youtube Kanalı Nasıl Açtırılır? Youtube Hesabını açtırma?

Yapmanız gerekeni hemen anlatıyorum. İtiraz etmeniz gerekiyor. Eğer ki gerçekten haklı olduğunuzu düşünüyorsanız.

Buraya tıklayıp itiraz da bulunmanız gerekiyor. Açılan bölümün alt ekranından site dilini ”İngilizce” yapıp, İngilizce olarak itiraz ederseniz daha da hızlı sonuç alabiliyorsunuz. İtirazınızı açık açık ve doğru bir şekilde yazın. Ve asla peşini bırakmayın. İlk kanalıma 3 defa itiraz ettim açıldı. Diğerini 4. ay’a kadar itiraz ettim, o da sonunda açıldı. Yapmanız gereken bırakmamak. Haklıysanız üstüne gidin. Eminim açılacaktır. İlk başlarda gelecek olan otomatik ”açamayız, kapandı, bitti” cevaplarına da kulak asmayın.

Sorunlarınızı ve düşüncelerinizi yorum halinde bekliyoruz.

13 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir