İçeriğe geç

Youtube Askıya Alınan/Kapanan Kanal Nasıl Açılır?

Youtube Askıya Alınan/Kapanan Kanal Nasıl Açılır?

Youtube son zamanlarda yaptıkları kanal kapatmalar ile Youtuberları üzmeye başladı. Özellikle TR Adsense kullananlarda yaşanan bu kapanmalar sıkıntı yaratmaya başlandı. Tabi bu kadar kapanma sonrasında çözüm arayışları da hemen başlıyor haliyle.

Özgün Youtube Kanallarının da kapatılması zaten en büyük sorun olmaya başladı. Düşünün. Özgün bir kanalınız var. Hiç telif uyarısı dahi almamışsınız. Ancak kanalınız kapatılıyor.

Sebep ise : Bu hesap; YouTube’un spam, aldatıcı uygulamalar ve yanıltıcı içerik politikasını ya da diğer Hizmet Şartlarını birden çok kez veya ciddi düzeyde ihlal ettiği için kapatıldı.

Ama hiç bir sorununuz olmadığı halde bunu yaşadınız.

Youtube Kanal Hesabı Neden Kapatılır?

 • Spam yapılması
 • Takipçi,beğeni veya abone çektirilmesi
 • Flag
 • Telifli içerikler

Bunları yapmadıysanız ve özgünseniz, bunun elbette çözüm arayışları olacaktır. Daha önce 2 Youtube Kanalım kapatıldı. İkisini de açtırdım. İlkini kapattıklarından 1 hafta sonra, diğerini 4 ay sonra 🙂 Napim bırakmadım peşlerini. Emeğim var sonuçta. Açık konuşayım. Gerçekten bir sıkıntınız olmadığını düşünüyorsanız; kanalınıza şikayetler gelmiştir. Youtube bu nedenle kapatılmış. Yani bir saldırıya mağruz kalıyorsunuz.

Kapatılan Youtube Kanalı Nasıl Açtırılır? Youtube Hesabını açtırma?

Yapmanız gerekeni hemen anlatıyorum. İtiraz etmeniz gerekiyor. Eğer ki gerçekten haklı olduğunuzu düşünüyorsanız.

Buraya tıklayıp itiraz da bulunmanız gerekiyor. Açılan bölümün alt ekranından site dilini ”İngilizce” yapıp, İngilizce olarak itiraz ederseniz daha da hızlı sonuç alabiliyorsunuz. İtirazınızı açık açık ve doğru bir şekilde yazın. Ve asla peşini bırakmayın. İlk kanalıma 3 defa itiraz ettim açıldı. Diğerini 4. ay’a kadar itiraz ettim, o da sonunda açıldı. Yapmanız gereken bırakmamak. Haklıysanız üstüne gidin. Eminim açılacaktır. İlk başlarda gelecek olan otomatik ”açamayız, kapandı, bitti” cevaplarına da kulak asmayın.

Sorunlarınızı ve düşüncelerinizi yorum halinde bekliyoruz.

11 Yorum

 1. Berke Berke

  Hocam benimde kapanalı 1 ay oluyor tamamen özgün ne uyarı ne bişey var. Hala itiraz formuna yazmaktayım hem ingilizce hem türkçe mi yazayim? Bana öneriniz var mı gerçekten artık sıkıldım açılmasını istiyorum %100 özgün bir kanalımı kapattılar…

  • blojen blojen

   Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

   İtiraz forumunun bulunduğu sayfanın en altında dil seçeneği olacak, onu ingilizceye çevirip ingilizce bir şekilde itiraz edin hocam. Ve asla pes etmeyin, sonunda açılacaktır. Özgün ise şüpheniz olmasın. Ama inanmak ve vazgeçmemek gerekiyor.

   • Berke Berke

    Hocam yorumun için çok teşekkür ederim bana moral oldu gerçekten pes etmeyeceğim o kadar güveniyorum ki açılacağına hiç şüphem yok ama insan yine de istemsizce üzülüyor.

 2. yusuf yusuf

  30 milyon izlenmeli ve 50 bin aboneli kanalım ve onun yedek kanalı aynı anda kapatıldı itiraz ettim açılmamaz dedi başka ne yapabiliriz

 3. Mehmet Özdemir Mehmet Özdemir

  Benim kanalımda kendiliğinden kapandı. Neymiş spam diyorlar. 4 senelik kanal. Bugüne kadar gelen tüm uyarıları dikkate aldım ve gerekli işlemleri hemen uyguladım. Ama bu şekilde koydu resmen. Tüm emeklerimi çöpe atmaya niyetim yok. ve 2 gündür gelen her cevaba saniyesinde mesaj yazıyorum. Açana kadar bırakmayacağım peşlerini gerekirse telefonla arayacağım.

 4. kadir kadir

  merhaba. benim kanalım telif yüzünden kapandı 😀 ilk kapandığın zaman itirazda bulundum fakat kabul olmadı tabi. şimdi şansımı tekrar denemek istiyorum fakat en alttaki bölüme ne yazmalıyım acaba? 😀

  • blojen blojen

   Merhabalar,

   kanalınızın telif yüzünden kapatılması hatalı ise neden hatalı olduklarını, yaptığınız yüklemeler de nelere dikkat ettiğinizi yazmalısınız. Cümleler ile bu kararın hatalı olduğunu kanıtlamanız gerekir.

   Telif yüzünden haklı nedenle kapatıldı ise yine bu kararın yanlış olduğunu, neden telif yüzünden kapatıldığını yazmalısınız. Hatta telif vb. hiç kullanmayın, neden kapatıldı vs diye yazın. Tabi sürekli formu yollayın (red cevabı geldikçe) bıkmadan, usanmadan.

   • kadir kadir

    eyvallah sağolasın

 5. Fırat Fırat

  Arkadaşlar bende bu sabah aldım iletiyi araştırdım ne yapabilirim Die kanalım
  tamamen özgün ve hiç bi ihlalim yoktu ve işte itiraz ettim 1 saat sonra açtılar ama şöyle 10 satırlık açıklama yazdım türkçe idi bu yüzden haklı iseniz açarlar merak etmeyin.

 6. kadir balcı kadir balcı

  abi itirazı iptal etme oluyormu?

  • blojen blojen

   Youtube’a mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir