Ukrayna’ya Pasaportsuz Gidiş Dönemi Başladı

Selamlar! Blojen sizi gördüğü için çok mutlu. Bugün Yurt Dışı seyahati ile ilgili kısa bir makale ile beraberiz. Yurt dışına seyahat etmek güzel olduğu kadar masraflı. Pasaport işlemleri, harcı ve defter parası derken üstüne bir de vize varsa yandık ki sormayın! Ama son günlerde aklımıza takılan bir konu vardı.

Ukrayna’ya Pasaportsuz Ne Zaman Gidilecek?

Çünkü son zamanlarda bu konu fazlasıyla gündem de yer almaya başlamıştı. Ve Mart 2017’de atılan imzalar ile anlaşma sağlandı. Ancak pasaportsuz gidiş dönemi ne zaman başlıyor? Yazın yürürlüğe geçmesi heyecanla bekleniyor. Yani 3-4 aya kadar pasaportsuz bir şekilde Ukrayna’ya gidilebilecek.

Yeni Kimlikle Ukrayna’ya Gidilebilecek mi?

Yeni veya bir önceki kimlik fark etmeksizin Ukrayna’ya yürürlüğe geçtikten sonra seyahat edebilirsiniz.

Pasaportsuz Seyahat Edilebilen Ülkeler Hangileridir?

Daha önce Kuzey Kıbrıs ve Gürcistan’a Pasaportsuz seyahat edebiliyorduk. Ukrayna ile bu sayı sonunda 3’e ulaştı!

Ukrayna gerçekten çok ama çok ucuz bir ülke. Yaşadıkları ekonomik kriz buna sebebiyet verdi. Özellikle içki, yeme ve eğlence sektörü çok uygun! Gezilecek bir çok yerleri var. Odessa, Lviv, Kiev gibi bir çok önemli ve tarihi şehirleri mevcut. Böyle bir düşünceniz varsa kesinlikle seyahat etmenizi öneririm.

Ukrayna Yurt Dışı Bileti Nereden Ucuzu Alınır?

Pegasus ve THY web sitelerinde birçok kampanya yakalayabilirsiniz. Farklı şehirlere birçok sefer düzenlendiği için çok uygun fiyatlara bilet alabilirsiniz. Gidiş dönüş tek kişi 300 liraya bulmanız çok kolay!

Şimdiden iyi seyahatler. Takıldığınız yerleri aşağıdan yorum atarak sorabilir ve kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz.

 

 

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir