Türkiye’de Paypal Kullanmanın Alternatif Yolları 2017

Paypal, Ülkemiz ile bağlarını geçtiğimiz yıl kopardı. Bununla beraber yurtdışı alışverişlerinde hüsrana uğradık diyebiliriz! Birçok kişinin yoğun olarak Paypal kullandığı Ülkemiz de büyük bir sorun gündeme oturdu. Çözümler oluşturulmaya çalışılıyor. Paypal hamleler yapıyor, tekrar Ülkemiz ile anlaşacak vb. deniliyor. Tabi 2018’leri geçecek gibi! Ölme eşşeğim yaz gelsin.

Hal böyle olunca internet üzerinden farklı yöntemler ile paypal kullanmanın alternatif yolları araştırılıyor ve deneniyor! Biraz araştırma yaptım bu konu ile ilgili olarak. Paypal nasıl kullanılır? veya Paypal kullanmanın yolları gibi konuları değinmek yerine sizlere bugün bu tarz yöntemler denememeniz gerektiğini vurgulayacağım. Peki ne tür yollar denenmiş, bulunmuş bakalım. Denk gelenler arasında;

Türkiye’de Paypal Kullanmanın Alternatif Yolları 2017 Araştırmam sonucu

  1. Önceki hesapların kapatıldığını gözlemledim.
  2. Daha sonra yeni kredi kartı ile, yeni bir paypal üyeliğinin alınması gerektiğini öğrendim.
  3. Üye olurken Ülke kısmının farklı olması gerektiğinin vurgulandığı bilgisine sahip oldum.
  4. Daha sonra ise sorunsuz kullanabildiklerini bilgi edindim.

Ancak en önemlisi en sonunda tüm hesapların kapatıldığını gördüm. Yani sonuçta Paypal uluslar arası bir şirket, devasa bir kuruluş. Girdiğiniz IP veya oturum geçmişinizden tespitler yapabilmektedir. VPN ya da farklı üyelikler ile birkaç alışveriş yapılabilse dahi sonuç yine hüsran olacaktır. En iyisi farklı firmaları denemekten geçiyor. Veya PayPal’ın gelişini beklemek!

Sonuç olarak bu tarz yollar, özellikle VPN kullanımı ile denemeler yapmamalısınız. VPN çok faydalı gibi gözükebilir, belki de öyle. Lakin VPN kullandığınız da, güvenliğiniz sıfır olur neredeyse! Dikkat etmelisiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir