R10.net Nedir? R10.net Davetiyesi Bulma Ve Üye Olma

Sizlere bugün çok sevdiğim, sayesinde benimle birlikte birçok kişinin ekmek yediği güzel bir webmaster forum sitesini tanıtacağım. Birçok kişi biliyor. Ancak hala bilmeyenler var şüphesiz. Aramıza yeni katılan, webmaster olma yolunda girişimler yapanlar var. Bu nedenle r10.net ile ilgili bilgiler vermekten onur duyarım.

Not: Bu ne bir sponsor reklamdır, ne de kamu spotu 🙂 ihtiyacı yok zaten. Sadece bilgi amaçlı bu makalemi sizlere sunuyorum.

r10.net webmaster forumu nasıl büyüdü?

r10.net 2005 yılında radmin nickli Mustafa ÖĞÜT tarafından kuruldu. O zamanların en iyisi iyinet’e karşı kurulan bu forum kısa sürede tuttu. Çünkü gerçekten o dönem iyinet kötü yönetiliyordu ve yanlış hamleler yaptılar. Daha öncesinde iyinet yöneticiliği yapmış olan radmin, r10.net’i kurarak çok büyük bir webmaster forumu haline getirdi.

2005 yılından bu yana tam 12 yıldır aktif haline gelen r10.net webmaster forumuna üye alımı uzun süredir sadece davetiye ile gerçekleşiyor. Yani size birisinin davetiye yollaması gerekiyor. Bir nevi referans olması. Sizden sorumlu olması vb.

r10.net anlamı nedir?

r10.net domaini  ronaldinho ile ilgili fan sitesi açılmak için alınmıştı. Kime niyet kime kısmet 🙂 r10’da o dönem çok meşhurdu, gerçi hala meşhur. ne topçuydu be..

r10.net’in en eski zamanlarından ss’ler 🙂

 

bu da meşhur eski girişi 🙂

bu da şuan! hepinizi seviyorum dostlar.

Davetiye bulmak aslında çok zor değil. Ama şans işi birazda. Çevreniz olması önemli. Güvenilir olduğunuzun birileri tarafından bilinmesi yani. Kimse size güvenilmez demiyor. Ama şu gerçek ki r10.net üye olmak için davetiye lazım. Bu davetiyeyi de size birisinin göndermesi, yani kefil olması. Onu bulmak önemli.

r10.net’e nasıl üye oldum?

Abartmıyorum tam 2 yıl, evet 2 yıl davetiye aradım! Yok. Oralara yazdım, buralara yazdım yok. En son mahallede arkadaşlarımla muhabbet ederken tesadüfen bir arkadaşımın oraya üye olduğunu söyledim ve kaptım davetiyesini 🙂 öyle üye olduk. Ne mutluluktu ama..

Umarım en kısa zamanda size r10.net’e üye olursunuz.

Konu altından davetiye isteği yapabilirsiniz. (Mail adresiniz ile)

Belki de şans size güler 🙂 Kim bilir?

 

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir