Pucca’nın Çocuğunun Adının Osman Karagöz Olması

Son dönemde yazar olarak en popüler isimlerden birisi şüphesiz ki ”Pucca”. Gündemden hiç düşmüyor Pucca. Evliliği, Kitapları ve Sosyal Medya hesapları ile. Bununla birlikte bir bomba daha geldi! Pucca’nın bildiğiniz üzere yakın zamanda çocuğu oldu. Ve ismini ”BATI” koyacaklardı.. Lakin paylaşımı ile Çocuğunun adı şaşırtıcı şekilde Osman olduğu ortaya çıktı!

 

“batı’nın kimliğini çıkartmak için beyoğlu nüfus müdürlüğü’ne geldik. ana – baba büyük heyecan içindeydik. ‘ay aman yanlışlıkla batu yazmasınlar’ falanlar… sonra memur arkadaş osi’ye ‘ismini yazar mısın?’ dedi. osi dafı da kendi ismi zannetmiş. ‘osman karagöz’ yazmış. adam bir daha sordu ‘osman karagöz mü?’ diye; ‘evet’ dedi. bir daha sordu, bizimki sinirlendi ‘evet’ diye tekrar etti. ve sonuç: çocuğun adı osman karagöz oldu!”

değiştiremiyorlarmış bir de 🙁 kaldı öyle… önce memur şaka aypıyor zannettim ama yok! bir de ‘geri tuşuna bassana!’ diye memura bağırıyor. mahkemeye başvurmamız lazımmış… hayır, koluna kocaman ‘batı’ diye dövme yaptırdın be adam! sen bu anne babayla neyapacaksın bilmiyorum batı… merak etme ismini değiştireceğiz… inşallah yani. bir sorun daha çıkmazsa…”

Bu Pucca’nın paylaşımı. Yani okuduğumuz da şaka gibi geliyor değil mi? Nüfus Müdürlüğünde görevli memur soramıyor mu; ”Yahu kendi adınızı mı koyacaksınız?” diye. Çok mu normal bir şey bir çocuğa babası ile aynı ismi vermek. Elbette örnekleri var, ama insan bir sorar . Çok kötü bir durum olmuş. Bu olay ile birlikte devlet memurlarının daha dikkatli olması gerektiğini de vurgulayalım.

Ekşi vb. platformlarda ise bu olayın doğru ama reklam amaçlı yapıldığı söyleniyor. Bu konu da yorumsuz kalıyor, Pucca’ya ve Osman’a geçmiş olsun diyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir