PC’nin telefon USB kablosunu görmemesinin nedeni ve çözümü

Herkese Merhaba. Büyük bir sorun gibi gözüken aslında kolay çözümlere sahip bir konu ile beraberiz. Sizlere bu konuyu öncelikle yazma nedenim daha önce büyük sıkıntılar yaşamış olmam. Eğer ki Telefon USB Kablonuzu PC’niz görmüyorsanız gelin hep beraber nedenleri ele alalım.

Bilgisayarınızın Telefon USB Kablosunu görmüyorsa yapılması gerekenler;

1.Kablonuz da sorun olabilir!

Evet. İlginç gelebilir ama bazı kabloların sadece şarj özelliği bulunmaktadır. Bazılarının ise şarj ve data aktarımı özelliği vardır. Eğer ki kablonuzun sadece şarj özelliği varsa sorun bundan kaynaklanabilir. Yapmanız gereken kablonuzun türünü bilmek ve uygun kabloyu kullanmak. Eğer ki kablonuzun data kablosu olduğuna eminseniz gelin diğer çözüme geçelim.

2.Başka bilgisayarla test yapmak iyidir.

Evet. Aynı kablo ve telefonu başka bilgisayarlarda denemek her zaman iyidir. Bu nedenle bilgisayardan kaynaklı mı bir sorun var, yoksa telefondan kaynaklı mı bir sorun var anlayabilirsiniz.

3. Universal kablolar sıkıntı yaratabiliyor!

Garip gelebilir ama bu da sorunlar arasında. Ama bir önceki şıkta dediğimiz testi yaptıysanız ve başka bilgisayarlarda sorunsuz çalıştıysa o zaman bu şıkkı da hemen geçebilirsiniz.

4. Güvenlik Programlarının kontrolünü yapıyor musunuz?

Bazı antivirüs güvenlik programları bu tarz aygıtların bilgisayara bağlanmasını otomatik olarak engelleyebiliyor. Yapmanız gereken güvenlik programınızı kontrol etmeniz.

5. Sağlam bir çözüm, aygıt yöneticisi kontrolü!

Genel de bu tarz bir sorununun ana nedeni sürücülerdir. Yapmanız gereken ”Bilgisayarım”ı sağ tıklayıp özelliklere girmek,  oradan da ”Aygıt yöneticisi”ni seçmek. Aygıt yöneticisi sayfası açıldıktan sonra eğer ki telefon aygıtınıza ait sürücünün yanında ünlem veya soru işareti varsa sorunu bulduk demektir. Yapmanız gerekenleri bir kaç başlık altında anlatacağım..

5-a. Aygıt yöneticisinden ünlem işaretine gelip sağ tıklayın, özelliklere girin. Buradan ”aygıtı kaldır-sürücüyü kaldır” seçeneğini seçin. Ve telefonu bilgisayarınızdan çıkarıp tekrar bağlayın. Düzelmezse diğer seçeneğe geçin.

5-b.Aygıt yöneticisinden ünlem işaretine gelip sağ tıklayın, özelliklere gidin. ”Sürücü güncelleştir” seçeneği ile güncelleştirme yapın. Olmadı mı? Devam!

5-c.Aygıt yöneticisine girip Sürücü güncelleştir seçeneğine gidin. Daha sonra ise ”Sürücü yazılım için bilgisayarımı tara” seçeneğine tıklayın. Sonra altta bulunan ”Bilgisayardaki aygıt sürücüsünde ki listemden seçmeme izin ver” seçeneğine gelin.  Daha sonra ”Mobil cihazları bulun ve önünüze çıkan hepsini bu şekilde tek tek kurun. Sorun çözülmüş olacaktır.

Aklıma gelen tüm çözüm yollarını sizlere sunmaya çalıştım. Sorun yaşamaya devam ederseniz yorum olarak bize bildirmeniz halinde en geç 12 saat içerisinde çözüm sunmuş oluruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir