Paypal Sistemi Tarzı Alternatif Siteler 2017

Paypal‘ın Ülkemiz ile bağlarını koparmasının ardından büyük sıkıntılar yaşadık! Ve haliyle birçok kullanıcı Paypal Alternatifi Sistemler hakkında araştırmalara başladı. Gelin incelemelere hemen geçelim! Sizler için en iyilerini araştırdık ve bulduk!

Skrill

Alnernatif istemlerin başında Skrill geliyor. Önceki adıyla MoneyBookers! Dünya genelinde PayPal alternatifleri arasında başı çekme uğraşında! Bunu hissettiriyor. Türkçe dil desteği süoer olmasa da idare eder. Gelin İsterseniz hemen kesinti ücretlerini görelim!

Para Yükleme Hakkında : Bu işlem için 3 farklı servis kullanabilirsiniz. Bunlar; Havale ücretsiz olması en güzelyanıdır! Yatırdığınız ücret 2-5 gün arasında yansıyor, bilginiz olsun! Telaşa kapılmayın 🙂 Rahat olun. Telaşa kapılmamak gerekli.

Para Çekme İşlemi : Bu aşamada sizi biraz sizi hayal kırıklığına uğratabilir, çünkü Skrill hesabınızdaki paranızı çekmek istediğinizde 4 Euro Civarı bir ödeme alıyor. Bu da şu anki kurla hemen hemen 17 TL ediyor.

Para Gönderme : Para göndermede PayPal benzeri sistemi var ve gönderdiğiniz tutarın %1’i kadar bir kesinti yapılıyor. Ve bu kesinti 10€’yu geçmez!. Yani güncel kurla maksimum 42TL kesinti ödersiniz.

Para Çekme: Sistemde para alma tamamen ücretsiz. Eğer para alma tarafında yer alacak ve yurt dışından reklam geliri veya hizmet geliri alacaksanız size uygun olabilir.

Ek Kesintiler : Eğer hesabınıza 1 yıldan fazla süre giriş yapmazsanız,  aylık 1€ hesabınızdan çekilecekmiş ve Skrill bunun kendileri ile alakalı olmadığını söylüyor.

Kullanım alanları :  Skype ve Envato. Evet görünen o ki Skrill ile Themeforest üzerinden tema veya eklenti satın alabilirsiniz.

Payoneer

Payoneer MasterCard ortağı bir online ödeme sistemidir. Türkçe dil desteğinin olmaması çok kötü! Üye olduktan 10-15 gün sonra elinize MasterCard olarak bir kart geliyor ve sistemdeki paranız bu karta yatıyor. Daha sonra da bankamatiklerden direk dolar olarak ödemenizi çekebilirsiniz.

Payoneer Ücretleri :

Yıllık Kart Kullanım Ücreti : 29,90$

Para Çekimi : 3.5$ – Çektiğiniz miktardan bağımsızdır. Bu nedenle toplu çekmekte yarar var

Kullanım Alanları: Size MasterCard geleceği için bir çok alışveriş sitesinde kullanma imkanı tanıyor. Sonuçta size ait bir MasterCard var!

Payza

Para Gönderme : Payza üzerinde para göndermek bedava! Ücretsiz!

Para Alma : Para alımlarında 2.90 % + €0.30 EUR oranında bir kesinti uygulanıyor.

Para Yatırma :  Payza hesabınıza para aktarmak için banka havalesi ile 8$, kredi kartında ise %5 oranında bir ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Para Çekme : Banka hesabınıza parayı çekmek istediğinizde 12€ kesinti uygulanır.

2Checkout

2Checkout kısa olarak  2CO aslında bir sanal pos uygulamasıdır.

Kullanım Ücretleri : 

Türkiye’den üyeliklerde satış başına %3.4 + 45¢ kesinti yapmaktadır. Hesabınızda ki parayı banka hesabınıza veya Payoneer hesabınıza aktartabilirsiniz.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir