Namejet.com’dan Backorder İle Domain Alma

Bugün domain alım satımı yapanlar için veya hayalinde ki domain namejet.com’da olanlar için güzel bir anlatım yapmaya çalışacağız. İlk öncelikle namejet.com nedir, nasıl üye olunur? namejet.com’dan nasıl domain alınır? gibi soruları cevaplamaya yönelik konumuza başlayalım.

Namejet Backorder nedir? Backorder ile domain nasıl alınır?

Kısaca ICANN tarafından onaylı registrar kuruluşlarının kayıt süresinin sona erdiği veya bitmesine yakın olduğu domainleri yakalamasıdır. Tabi bunlar için bedel ödeniyor. 20-69$ arasında değişiyor bu fiyat.

Şöyle anlatayım. Şimdi diyeceksiniz ki normal de 5$ olan bir domaine neden 69$ verelim? Firmalar her zaman bizden bir değil, on adım öndedir. Bu en önemli avantajıdır. Bu firmaların aslında aldıkları paranın tamamını hak ettiğini düşünmekteyim. Çünkü siz backorder yapmak istiyorsanız zaten o domain sizin için çok önemli. Boşa düştüğünde bir başka kişi tarafından kayıt edilme riskini de ortadan kaldırıyor.  Peki başkaları da o domaine backorder yapmak isterse ne oluyor? Bir süre sonra domain açık artırmaya çıkıyor. Backorder yapanlar arasında gerçekleşen bu artırım da en yüksek teklifi veren domaine sahip oluyor.

Namejet.com’a nasıl üye olabilirim? Üyelik ücretsiz mi?

Namejet.com adresine girip ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Ancak domainlere teklif vermek veya backorder yapmak isterseniz kredi kartı – şahsi bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Bu da namejet.com’un ödemeler de sorun yaşamaması için aldığı bir önlem. Gayette iyi bir yöntem.

Namejet.com’dan kazandığımız domain ne zaman hesabıma geçer? Nasıl alabilirim?

Açık artırıma girdiniz ve kazandınız. Namejet size bir ödeme tarihi verecek. O tarihte ödemeyi sizden alacaklar. Daha sonra ise sizin için bir domain hesabı oluşturacaklar. Örneğin domain xasedasr.com ‘da kayıtlı diyelim. Buradan bir hesap oluşturup bilgilerini size verecekler.

Her türlü sorularınız, problemlerinizi yorum olarak yazın en kısa zamanda cevaplayalım arkadaşlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir