Momo PDF Kitap İndir (Michael Ende)

Momo kitabı çok satanlar listesinde ilk sıralarda yerini bulmayı başardı .Tabi bu başarı haftalık satış miktarı olarak da olsa göz ardı edilmemeli. Michael Ende tarafından yazılan 304 sayfalık bu eserin PDF hali de satışa çıkacaktır diye düşünmekteyiz.

Momo Kitabı hakkında bazı yorumlar;

 

Çocukların okumasından ziyade sanırım yetişkinler okursa bu kitap daha çok kendini söz ettirecek.Ama kitapa bayıldım anladığım hayattı yaşamışlıkları acele etmeden sindirerek beklentiye girmeden anı yaşayarak yap mayı anlatıyor Momo.
 
zaman zaman uzun betimlemeler olsa da sıcacık bir kitap. insana derin bir nefes aldirtip neler kaçırıyorum dedirten bir kitap.
 
Sosyal medyada birçok kitap blogger’ın tavsiyesini görünce aldım, iyi ki almışım. Sıkmadan okunabilen ve insana zamanı hayatı dostluğu düşündüren güzel bir eser…
 
Değişik bir kurgusu var. Zamanın değerini anlamak, daha planlı olmak ve yaşadığımız anı daha değerli kılmak adına bence herkesin okuması gerekiyor.
 
Çocuk kitabı gibi görünse de yetişkinler için yazılmış olan bu kitap bir hayli hoşuma gitti. Anlatım çok sıcak ve içten, bir çırpıda okuyorsunuz. Şahsen çok begendim okumanızı tavsiye ediyorum….

 

Sürekli en çok satanlarda gördüğüm bu kitabı bir arkadaşımın tavsiyesi ile aldım. Aslında bir çocuk kitabı sanıyordum fakat hiç de öyle olmadığını, masalsı ama fazlasıyla düşündürücü bir anlatımı olduğunu gördüm. Aslında kitabın bütün anlatmak istediği şu satırlarda saklı: “Oysa zaman yaşamın kendisiydi. Ve yaşamın yeri yürekti. İnsanlar zamandan tasarruf ettikçe, zaman azalıyordu.” Son zamanlarda değil, bugüne kadar okuduğum tüm kitaplar içinde en iyilerim arasında artık Momo. Michael Ende’yi bu kadar geç keşfetmek ne üzücü. Bir başka fantastik kitabı Bitmeyecek Öykü kitabını da hemen listeme alıyorum. Mutlaka okumalısınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir