Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekildi – Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

Herkese iyi hafta sonları. Bugün kötü bir gün benim için. Hatta dün daha kötü bir gündü. Neden derseniz hemen anlatmaya başlıyorum.

Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekildi – Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

Bu arada bu yazıyı sırf yazmak için yazmıyorum. Dün başıma geldi. Neyse. Sorun şu ki Kredi Kartımdan Haberim Olmadan Para çekildi! Dün ofisimde otururken Vakıfbank mesajı geldi. Kampanya mesajları olduğunu düşünürken başımdan kaynar sular döküldü!

20170421 141524 tarihinde 4*****************7 nolu kartinizla PAYPAL * ERINASCURRY firmasında 3.376,90 TL tutarında harcama yaptınız. 4440724

Bunu görünce şok olmamak elde değil. 3 bin lira dile kolay! Tabi daha öncesinde biraz tecrübeli olduğum için hemen vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak kartımı kullanıma kapattım. Çünkü daha limiti vardı. Peki neden tamamına yakını çekmediler? Dikkat çekmemek için mi? Beni bu kadar zengin mi sandılar? Yoksa bu kadarını mı alabildiler ancak? 940.77 dolar.

Neyse, daha sonra ise Vakıfbank Şubesine gittim Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu doldurmak için. Formu doldurdum ve artık yapacak bir şeyim olmadığını, yeni kredi kartımın eve geleceğini öğrendim.

Bu arada 3D secure onayı da gelmedi.  Bu da benim için olumlu bir şey. Artık 1-2 ay beklemedeyiz.

Peki neden bu durumu yaşadım? Kredi Kartım neden kopyalandı? Niye ben?

Gibi sorular da fazla uğraşmadım. Çünkü abudik gubidik bir çok yabancı siteden alışveriş yapan birisiyim. İnternet ve bilgisayarlar ile aram iyi. O yüzden farklı sitelerde dolaşmayı da sevince ya virüs nedeniyle ya da bir sitenin açığı nedeniyle kartımı kopyaladılar.

Benim için kötü oldu ama ders oldu. Bir daha o kadar yüksek limitli kredi kartı kullanmayacağım, kullansam bile online olarak asla! Bu arada sorularınız, düşünceleriniz ve problemleriniz olursa yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Siz siz olun, eğer ki kredi kartınızdan habersiz işlem yapılmış olursa hemen arayıp iptal ettirin ve daha sonra Banka Şubesine gidip Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu doldurun.

Güvenli alışverişler, iyi günler dilerim.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir