Blojen

Kindle ile pdf ve epub dosyalarını okumak

calibre
E-kitap furyasına kindle paperwhite alarak bende katıldım. E-kitap dediğinizde aklınıza nedense hep kindle geliyor bu konuda araştırma yapan arkadaşların başına. Bende bu furyaya katılarak kindle aldım. Aldıktan sonra epub kitaplarımı atıp okumak istedim ancak bunu başaramadım. Kindle e-pub uzantılı kitapları okuyamıyormuş . Bunun için kindle uzantısı .mobi’ye çevrilmesi gerekiyormuş.

Kindle İle E-Pub uzantıları okumak

calibre-ebook-converter

Kindle veya herhangi bir diğer e kitap okuyucu programı da kullansanız işinize yarayacak ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir program var: CALİBRE 

Calibre ücretsiz ve açık kaynak kodlu olmasına rağmen bu alanda en iyi uygulama diyebiliriz. Dönüşüm yapabildiği formatları sıralarsak epub, pdf, mobi, html, txt, rtf diye devam ediyor. Bununla beraber pdf dosyalarını ekitap okuyucular açsa da yakınlaştırmada sayfayı tam doldurmuyor taşmalar yaşanıyor bununla beraber bunu mobi ve epub çevirerek rahatça kitap rahatlığında pdf dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

Calibre programını indirmek için tıklayın 

blojen

hayattan öğrendiklerini dili döndüğünce blogunda paylaşan. Uçurtma manyağı, tarla tarla gezmeyi seven teknolojiden kopamayan adam !

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

/* ]]> */