Kendi Sosyal Karakterinizi Avatarınızı Yaratın

Blojen Kişisi :)
Blojen Kişisi 🙂

Sosyal medya birçok forumda blogda vs insanlar kendi resimlerini kullanmaktan çekiniyorlar. Bazen insanlar kendi resimlerini beğenmeyebilir, yada bir farklılık olsun diye farklı resimler yoluna gidebilirler. Benim sosyal medya yaratığı olarak adlandırdığım avatarda bunlardan biri. Şöyle ki bende  bana benzeyen sosyal medya yaratığım Avatarımı yarattım.

Sağ tarafta göreceğiniz üzere gerçekte de bana benzeyen bu avatarı sizde yaratabilir sempatik şeyi profil resminiz olarak atayabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere çok karizma duruyor avatarın kendisi. Gel Gelelim avatar nasıl oluşturulur. Bunu görsellerle beraber nasıl yapacağımızı keşfedelim. Böylelikle nasıl yapılır kategorimizdeki ilk yazımızı da yazmış bulunuyoruz.

ONLİNE AVATAR NASIL OLUŞTURULUR

ADIM ADIM AVATAR YARATMA

  •  Tamamiyle ücretsiz olan bu işlemi Bitstrips sitesi üzerinden yapıyoruz. Bunun için öncelikle Şuradan bitstrips sitesine giriyoruz. (veya adres satırına bitstrips.com/create/character/ yazıp da giriş yapabilirsiniz)
  • Daha sonra giriş kısmında cinsiyetimizi seçiyoruz. Erkek için Male, Kadın için Female seçimini yapıyoruz.avatarolustur1

 

  •  İngilizce olmasına rağmen açıklamaya pek gerek yok ancak yüz sekli, saç şekli, sakal, göz rengi, hüz hatları, donu, ayakkabısından tutunda gözlüğüne kadar seçip renk verebilirsiniz.
  • avatarolustur2
  • Diğer aşamaları atlamak için ok veya next(ileri) tuşuna basıp geçebilirsiniz . Değiştirmek istediğiniz beğenmediğiniz yer için geri gelip tekrar tekrar düzeltebilirsiniz.
  • avatarolustur3

En sonda avatarınızı facebook adresinizde giriş yapıp facebookta paylaşabilir veyahut tarayıcınıza indirip istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Avatar yaratmak bu kadar kolay.

BİZDE KENDİ YAPTIĞIMIZ AVATARI PAYLAŞALIM. BUNDAN SONRA PROFİL RESMİ YAPIP KULLANACAĞIM 🙂

BLOJEN AVATARI

Blojen Kişisi :)
Blojen Kişisi 🙂
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir