İzlenilmesi Gereken Yabancı Bilim-Kurgu Diziler

Her insan yabancı dizi izlemeye başladıktan sonra Türk Dizilerini izlemeyi bırakıyor maalesef. Maalesef diyorum çünkü bu gerçekten çok üzücü bir durum. Ve kesinlikle bunun sorumluları Türk Dizi yapımcıları. Reklam süreleri, Dizi uzunluğu, sıradan konusu gibi nedenler baş göstermektedir. Bütçe de önemli problemler arasında yer almaktadır. Umarım daha iyi noktalara gelebiliriz. Neyse konumuzu bölmeyelim.

Gelelim mutlaka ama mutlaka izlenilmesi gereken yabancı dizilere. Sıkı durun ve bu dizileri kesinlikle izleyin.

Fringe

Bilim Kurgu dizilerinin liderlerinden birisi kesinlikle! Atası diyebilir miyiz? Hayır. Çünkü Fringe Bilim Kurgu türüne göre çok eski bir dizi değil. Ama çok eğlenceli, çok güzel ve anlatılması çok zor bir dizi. Yaşamanız, izlemeniz gerekir. Her bölümde ayrı bir merak, ayrı bir heyecan olsun isterseniz! Zaman zaman güleyim, zaman zaman duygusal anlar yaşayalım derseniz bu dizi tam size göre! Bunların yanında Bilim Kurgu ve Gerilimi hat safhada yaşayacaksınız tabi ki.

Konusundan kısaca bahsedecek olacak olursam dizi şöyle başlıyor. Walter Bishop, çok çılgın bir bilim adamıdır. Ve oğlu, zeki mi zeki Peter Bishop. Tabi ki Ajanımız Dunham da bu üst düzey bilim kurgu konularını birlikte takip edecektir. Her bölüm ayrı bir bilim kurgu olayı, ayrı bir heyecan. İzleyip beğenmemek mümkün değil. ”Ecın danhım” , Astrid.. Neyse daha fazla bilgi vermeden netleştireyim. Bilim Kurgu olarak dizi arıyorsanız ne olursa olsun bunu izlemeden aşağıya geçmeyin.

Person Of Interest

Yapay zeka konulu diziler arasında benim 1.sıram da bile yer alabilecek bir dizi Person Of Interest. Yapay zekanın oluşturucusu Finch yıllardır devlete yardım etmektedir. Teknolojik olarak her türlü işlemi yapabilecek zekaya, bilgiye ve beceriye sahip olan Finch’in bir ortağa ihtiyacı vardır. Fiziki olarak güçlü birine. Çünkü yapay zekayı öyle geliştirmiştir ki artık önceden kiminle ilgili sorun olabileceğini gösterebilmektedir. Lakin tek problem şudur. Şahıs Suçlu mudur? Masum mu? Suçluysa önceden yakalamak, masumsa korumak gerekir. İşte bunun için ortak John devreye girecektir. Aksiyon, macera dolu üst düzey bir yapım. Bilim Kurgu, Gerilim, Komedi, Duygusallık ne varsa bu dizide var! Favoridir. Yapay zeka bile sizi hüngür hüngür ağlatabilir! POI candır, izlemelisiniz!

The 100

Tamamen Bilim Kurgu olmasa da fazlasıyla Bilim Kurgunun yer aldığı, heyecan ve gerilim dolu bir dizi. Dünya da radyasyon gibi sorunlar nedeniyle yaşam sona erdi neredeyse! Bununla birlikte uzay da başka bir hayat kuruldu. Tabi burada düzen dünyadan farklıydı. Daha kötü, daha acımasız. Ama orada da sorunlar devam ediyordu.Ve tekrar Dünya da yaşam var mı? Dünya düzeldi mi? gibi soruların cevabını bulmak istediler. Bunun için birilerinin bu artık iyice tehlikeli hale gelen Dünya’ya gitmesi gerekiyordu. Mahkum çocuklar arasından 100 çocuk seçildi. Ve Dünya’ya gönderildi. Devamını diziyi izleyince göreceksiniz artık. Spoiler vermem. Ama şunu söylemeliyim ki güzel bir dizi. Harika, olağanüstü diyemesem de gerçekten izlenebilir. Macera dolu!

Black Mirror

Mini diziler arasında favorimdir. Genel de gelecek zaman ile ilgili olabilecekler hakkında senaryolar bulunuyor. Tabi teknolojik olarak. Tam anlamıyla doygunluk hissini iliklerinize kadar hissedeceksiniz! Bilim Kurguya doyacaksınız diyebilirim. Bölümler neredeyse tamamen birbirinden bağımsız. 4.Sezonu bekliyoruz şuan! İzlemediyseniz mutlaka izleyin. İnanılmaz!

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir