İğneli epilasyon çalışma sistemi nasıldır?

İğneli epilasyon çalışma sistemi nasıldır?

İğne ile epilasyon yöntemi, günümüzden yüzyıllar önce, istenmeyen kıllardan kurtulmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Daha önceki yıllardan uygulanan yöntem ile günümüzde kullanılan yöntemler arasında pek çok farklar olmaktadır, en önemli fark ise eski yönteme göre uygulama, acı ve ağrı olmadan yapılan uygulanmadır.

Kıl köklerini yok etmek için kullanılan iğneli epilasyon yöntemi, akımla çalışan, kıl kanalına gönderdiği akım ile kıl hücresini yok ederek istenmeyen kıllardan kurtulmayı sağlayan bir sistemdir. Kıl köküne ince ve sterilizasyon edilmiş bir iğne ile giriş sağlanarak, düşük akımlı elektrik ile kıl kökü uyarılarak yakılır. Böylece tahrip edilen kıllar, herhangi bir cımbız ile çekilerek alınması sağlanır. Epilasyonun, kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlama olanakları da bulunmaktadır.

İğneli epilasyon çalışma sistemi nasıldır?

İğneli epilasyon seans sayısı kaç olmalıdır?

İğneli epilasyon seans sayısı için, öncelikle epilasyon yapılması planlanan bölgenin kıl ve tüy yoğunluğuna dikkat etmek gerekmektedir. Seansların sayısı; kıl yoğunluğuna ve gelişimsel evreye göre değişmektedir. Böylece kıl bölgelerinde yoğun olarak bulunan kılların, epilasyon ile kökten çözümü, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uygulamanın yapılabilmesi için el becerisi ve eğitim olması şarttır. Ayrıca ilk başta seanslar sık sık tekrarlanır ve sürece göre seans sayısı seyrekleşir.

İğneli epilasyon yöntemi güvenilir mi?

Geçmişi uzun yıllara değinen iğneli epilasyon yöntemi, modern cihazlar yöntemleri ile, hem etkili hem de güvenilir bir işlem olmaktadır. Kişiye has iğne ucu kullanılarak, kişilerin olası bir bulaşıcı hastalıklardan da kurtulması sağlanır.

İğne epilasyon mu yoksa lazer epilasyon mu daha etkilidir?

İğne ve lazer epilasyon yöntemlerin, avantajları ve dezavantajları olmaktadır. İğneli epilasyon, eğer uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanırsa; farklı türden kıl ve cildin çeşidine göre aynı oranda başarılı sonuç elde etmek mümkün iken; lazer epilasyon başarısı ise kişiden kişiye değişebilmektedir. Erkek, kadın yüz bölgelerinde, özellikle lazer epilasyon kullandığında, tüylerin dağılma ve çoğalması söz konusu olabilmektedir.

İğneli Epilasyon hakkında daha fazla bilgi için http://www.epibeauty.com/igneli-epilasyon linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir