İçeriğe geç

Google’dan Hızlı İndex Almak

Google’da görünmek kadar önemli olan diğer bir husus hızlı bir şekilde indexlenmektir. Yazdığınız her yazının bir kaç dakika sonra arama motoru üzerinde görünmesidir. Böylece gündelik olaylarda ön plana çıkma şansınız artar hit oranınız muazzam şekilde artabilir.

İndex hızınızı arttırmak hit olarak geri dönüş yapar size!
İndex hızınızı arttırmak hit olarak geri dönüş yapar size!

Herkesin aslında ilk yapması gerekeni sonradan yapması gereği bu konuyu okuyor olabilirsiniz. Birçoğunuz google gibi getir(webmaster tools içindeki ) kullanarak sitelerinizi indexletmeye çalışıyorsunuz. Ancak bunu sürekli yapmanız google botu uyuşuk bir hale getiriyor. Ve getir demeden bir çok zaman bot kendi indexlememeye başlıyor.

Google İndex Hızı Nasıl Artar

Google İndex Hızını Artırma Yolları

1- Sosyal Medyada Paylaşın

Site linklerinizi sosyal medyada paylaşmanız hızlı indexlemeye katkı sağlar. Sosyal alardan çıkmayan google botları linki görür tarar sitenize gelir ve dizine eklenirsiniz.

2- Ping Servislerine Pingleyiniz

Ping servislerine wordpress otomatik ping atıyor. WordPress siteler için bunu yapmaya gerek yok ancan diğer sitelerin ping atmaları gerekli.

Ping-O-Matic (pingomatic.com)

Blogflux (pinger.blogflux.com)

Gibi servislere yazdığınız yazıları atmanız index alma hızınızı etkileyecektir.

3- Linkinize google’a aratarak ekletin!

Hani dedik ya google çok akıllı bir arama motoru diye. Arama motoruna linkinizi aratırsanız botlar bu nedir ne dieğildir diye sitenize gelir index almanız hızlanır..

4- Güncellik ! Sitenizi güncel tutun!

İndex alma hızınızın artması için sitenizin sürekli güncelleniyor olması gereklidir. Bir kitap gibi düşünün hergün aynı sayfayı okuyacağınızı bilseniz aynı kitabı sürekli elinize alırmısınız? Siz sürekli güncelledikçe botun misafir olma hızı da artacaktır 🙂

Özgünlüğü elden bırakmayın. Eklemek istediklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz!

Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu 2016

3 Yorum

  1. Manuel olarak birşeyler yapmaktaysa en önemlisi bence, güncel içerik. Tecrübe ile sabit. Teşekkürler yazı için.

  2. sitemde güncellik varken index hızım gayet iyiydi güncelliği kaybedince hızım bayağı düştü 2-3 saate çıktı haliyle manuel indexletiyorum. Güncellik çok önemli

  3. Eskişehir Çilingir Eskişehir Çilingir

    Yine paylaşımı yapılacak bir içerik ile karşımızdasın hocam, Uzun zamandır merak ettiğim bu konu için de size ayrı teşekkürlerimi sunarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir