Google Haritalarda Üst Sırada Çıkmak

Google’da üst sırada çıkmak birçok işletme için hayati öneme sahiptir. Özellikle hizmet üreten işletmelerde ve mağazalarında ürün satışı yapan işletmelerde bu daha bir önemlidir. Kullanıcının arama yaparken ilk olarak baktığı şey google haritalar servisidir. Bu servis ile birlikte konumunuzu, işletme yorumlarını ve paylaştığınız resimlere kolaylıkla ulaşabilirler.

İnternette google’da üst sırada çıkmanın formüllerini neredeyse her blogger bir şekilde yazmış. Ancak işletmeler için kilit nokta olan haritalar servisinde nasıl yükselmeniz gerektiği yazılmamış. Bu konuda türkiyedeki kaynaklarda bu olay üstün körü geçilmiştir.

Google Haritalarda Üst Sırada Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Google My Business ve Google + Sayfalarına Şirketinizi & Sitenizi eklemek

Googleda özellikle yerel firma aramaları yaparken  bize ilk üç sırada harita sıralamalarını verir.

Haritalarda ilk 3 sırada haritalar çıkar. Buda size kullanıcıların web siteniz, telefon ve maps hizmeti ile ulaşmalarına yardımcı olur. Google organik aramalarında özgüney havalandırma çıkmasına rağmen haritalarda sefa havalandırma firmasının üst sırada çıktığını görüyorsunuz. Bunun birkaç nedeninden biri o sayfaların google maps ve business adreslerine eklenme sıralamalarıdır.

Firmanız Hakkındaki İncelemeler ve Güncellemeler Yapın

İnsanlar hizmet ararken kullanıcı yorumlarına dikkat ederler. Bu yorumlar google içinde önemlidir. Firma harita sayfanız ne kadar çok ziyaret ediliyorsa o kadar da siz yukarılara çıkabilirsiniz. İşletmeniz hakkında müşterilerinizin yorum yapmasını isteyebilirsiniz.

İnsanlar hizmet alırken yer kadar yapılan yorumların gerçekliğine ve sayısına bakarakta size dönüş sağlarlar.

Foursquare , İnstagram & Swarm Check-İnleri Yapın

Her ne kadar bu hizmetler google’ın hizmetleri olmasa da google bu hizmetleri dikkate alır. Ne kadar çok checkin yapılırsa o kadar popüler olur. Bu da google haritalar hizmetinde üst sıralara çıkmanıza faydalı olur. Kısacası siteniz ve firmanızın sosyalliği kadar haritalarda yükselirsiniz.

Web Siteniz’de İletişim Kısmına Gömülü Haritanızı Ekleyin

Web sitenize gömülü google haritasını ekleyebilirsiniz. Google haritalarda sitenizi aradıktan sonra işletmenizi paylaş ve haritayı yerleştir kısmından gelen kodlarla iletişim sayfanıza ekleyin. Bu doğrulama ile birlikte haritalarda daha etkin ve tutarlı şekilde göreceksiniz. Hemde kullanıcılar sitenizdeki iletişim bilgisinden emin olacaklardır.

Rakiplerinizi İzleyin!

En son ve önemli noktaların biride rakiplerinizi analiz etmek olacaktır. Onlarda olan ancak sizde olmayan kısımlar varsa onları düzeltip sizde ekleyebilirsiniz.

İlk adımda yukarıdaki adımları yapmanız size 1 aya kadar haritalar hizmetinde üst sırada çıkmanıza yetecektir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmından iletebilirsiniz.!

 

 

 

 

13 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir