İçeriğe geç

Google Haritalarda Üst Sırada Çıkmak

Google’da üst sırada çıkmak birçok işletme için hayati öneme sahiptir. Özellikle hizmet üreten işletmelerde ve mağazalarında ürün satışı yapan işletmelerde bu daha bir önemlidir. Kullanıcının arama yaparken ilk olarak baktığı şey google haritalar servisidir. Bu servis ile birlikte konumunuzu, işletme yorumlarını ve paylaştığınız resimlere kolaylıkla ulaşabilirler.

İnternette google’da üst sırada çıkmanın formüllerini neredeyse her blogger bir şekilde yazmış. Ancak işletmeler için kilit nokta olan haritalar servisinde nasıl yükselmeniz gerektiği yazılmamış. Bu konuda türkiyedeki kaynaklarda bu olay üstün körü geçilmiştir.

Google Haritalarda Üst Sırada Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Google My Business ve Google + Sayfalarına Şirketinizi & Sitenizi eklemek

Googleda özellikle yerel firma aramaları yaparken  bize ilk üç sırada harita sıralamalarını verir.

Haritalarda ilk 3 sırada haritalar çıkar. Buda size kullanıcıların web siteniz, telefon ve maps hizmeti ile ulaşmalarına yardımcı olur. Google organik aramalarında özgüney havalandırma çıkmasına rağmen haritalarda sefa havalandırma firmasının üst sırada çıktığını görüyorsunuz. Bunun birkaç nedeninden biri o sayfaların google maps ve business adreslerine eklenme sıralamalarıdır.

Firmanız Hakkındaki İncelemeler ve Güncellemeler Yapın

İnsanlar hizmet ararken kullanıcı yorumlarına dikkat ederler. Bu yorumlar google içinde önemlidir. Firma harita sayfanız ne kadar çok ziyaret ediliyorsa o kadar da siz yukarılara çıkabilirsiniz. İşletmeniz hakkında müşterilerinizin yorum yapmasını isteyebilirsiniz.

İnsanlar hizmet alırken yer kadar yapılan yorumların gerçekliğine ve sayısına bakarakta size dönüş sağlarlar.

Foursquare , İnstagram & Swarm Check-İnleri Yapın

Her ne kadar bu hizmetler google’ın hizmetleri olmasa da google bu hizmetleri dikkate alır. Ne kadar çok checkin yapılırsa o kadar popüler olur. Bu da google haritalar hizmetinde üst sıralara çıkmanıza faydalı olur. Kısacası siteniz ve firmanızın sosyalliği kadar haritalarda yükselirsiniz.

Web Siteniz’de İletişim Kısmına Gömülü Haritanızı Ekleyin

Web sitenize gömülü google haritasını ekleyebilirsiniz. Google haritalarda sitenizi aradıktan sonra işletmenizi paylaş ve haritayı yerleştir kısmından gelen kodlarla iletişim sayfanıza ekleyin. Bu doğrulama ile birlikte haritalarda daha etkin ve tutarlı şekilde göreceksiniz. Hemde kullanıcılar sitenizdeki iletişim bilgisinden emin olacaklardır.

Rakiplerinizi İzleyin!

En son ve önemli noktaların biride rakiplerinizi analiz etmek olacaktır. Onlarda olan ancak sizde olmayan kısımlar varsa onları düzeltip sizde ekleyebilirsiniz.

İlk adımda yukarıdaki adımları yapmanız size 1 aya kadar haritalar hizmetinde üst sırada çıkmanıza yetecektir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmından iletebilirsiniz.!

 

 

 

 

12 Yorum

 1. Villa Kiralama firmasıyız ve bizde google business’a üye olduk ama halen bize posta gelmesini bekliyoruz. Gelen posta adresimizi onaylacakmış sanırım bu yüzden bekliyorum. 15 gün’ü çok geçti ama bir gelişme halen yok. Bana bu konuda bilgi verebilecek birisi var ise memnun olurum

  • Hido Hido

   Eğer 15 gün içinde istediniz gelmedi ise google telefon ile aramanız yeterli sizden birkaç bilgi aldıktan sonra haritalarda onaylanacaksınız !

   • teşekkür ederim ama google’ın müşteri hizmetleri numarasını bulamadım, acaba numarayı biliyormusunuz admin?

 2. fitway fitway

  Bende yeni ekledim, çok faydalı oldu teşekkür ederim.

 3. Google gerçekten bu sene çok zorlaştı, fakat bu verdiğiniz bilgiler gerçekten değerli teşekkürler.

 4. Nazlı Nazlı

  paylaşım için teşekkürler…

 5. haritalarda nasıl üstlere çıkabiliriz.. evden eVe Nakliye firmasıyız

 6. dsds dsds

  Evdenevede Nah çıkarsın Barış efendş millet para döküo

 7. İstanbul Temizlik Şirketi İstanbul Temizlik Şirketi

  Güzel bir yazı olmuş ama bir sektörde 50 firma varsa rekabet de üst düzeyde olur. Örneğin temizlik şirketleri gibi,

 8. Gebze Nakliyat Gebze Nakliyat

  Gebze Kocaeli Nakliye haritalarda çıkıp hizmetlerde çıkamayanlar ne yapsın? 🙂 herkese başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir