Elia İle Yolculuk Kitabı PDF İndir (Zülfü Livaneli – 2017)

Belki de bu haftanın en çok satan kitabı Elia İle Yolculuk desek yanlış olmaz sanırım! Bu yüzden ayrıca tebrik ederiz. Livaneli ve Elia Kazan’ın Anadolu’ya yolculuğunu anlatan bu kitap Livaneli ‘nin kalemi sayesinde büyülü bir hal alıyor. Bir soluk da okunacak bir kitap. Ellerine, yüreklerine sağlık!

 Elia İle Yolculuk Kitabı Konusu

Dünyaca ünlü sinema ustası ve yazar Elia Kazan, kendini bir Amerikalı ya da Yunan gibi değil, bir Anadolulu gibi hissederdi. Pek çok oyuncuyu da birlikte çalışmaya “Anadolu gülüşü” dediği yetenekle ikna ederdi.
Bu yetenek onu, hayatı boyunca taşıyacağı “işbirlikçi” etiketinden kurtaramadı. McCarthy dönemindeki hataları, onu ömür boyu kovaladı. Üçüncü Oscar’ını bile üzüntüyle kaldıran Kazan, belki biraz avunmak ve arınmak için annesinin dizlerine koşan bir çocuk gibi, memleketi Kayseri’nin yollarına düştü. Kaderini bilen ama ölmeden önce ona karşı mücadele eden bir Yunan trajedi kahramanı gibi.
Kadim Anadolu, bambaşka ilkelere sahip, farklı deneyimler yaşamış iki insanı, Zülfü Livaneli ve Elia Kazan’ı belki de tek ortak yolculuklarına çıkarmayı başardı.Livaneli’nin büyülü satırlarından okuyacağımız bu sıra dışı yolculuğu, M.K. Perker’in muhteşem çizgileriyle izleyeceğiz.

Elia İle Yolculuk Kitabı PDF İndir (Zülfü Livaneli – 2017)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir