Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karar vermesi en zor şeylerden birisi! Daha sonra tecrübeli arkadaşlara danışmaya karar verdik. Nelere dikkat etmek lazım araştırmalarımız sonucu sizlerle paylaşmak istedik.

  • Öncelikle Çok ağır olmasın. Eğer ana kucağı ile de kullanabileceğiniz bir model bakıyorsanız hafif olmasını zaten beklemeyin.  Lakin modeller arasında kıyaslama yaparken göz önünde bulundurun. Genelde insanlar bebek biraz büyüyünce bir de “baston tip” denilen modellerden alıyormuş. O modeller daha ucuz, hafif ve az yer kaplıyor. Bebek yeni doğduğunda mecburen ana kucağı kullanacaksınız, bu da biraz ağırlığı göze almak demek. Ana kucağı ayrıca araba koltuğu olarak da kullanılabiliyor.
  • Açılması kapanması kolay olsun. Pratik bir model seçmeye özen gösterin. Zaten bir demo yapıp gösteriyorlar hemen.
  • Kapattığınızda az yer kaplasın, arabanın bagajını büyük ölçüde dolduruyor. Boyuta dikkat edelim.
  • Büyük modeller bazen daha çok işe yarayabilir. Bazı modellerde amortisör mevcut, onları da seçebilirsiniz. Öteki türlü bebekler çok sarsılıyor. Etrafta bebek arabasıyla dolaşanları şöyle bir göz ucuyla kesin, anlayacaksınız 🙂
  • Koltuğun yönü değiştirilebilsin. Yani “çift yönlü” olsun. Daha kullanışlı!Rüzgar, güneş, vs gibi durumlarda bebeğin yönünü kendinize yada dışarıya çevirebiliyorsunuz. Harika ama Bu özellik bence olmazsa olmaz değildi, göz ardı ettim. Çünkü bebek ana kucağı ile taşınacak kadar küçükken illaki size dönük olmalı. Büyüyünce de etrafı görmeli.

Sona doğru geldik. E-bebek, Hello Baby ve Joker mağazalarında bir çok modeli bir arada bulabilirsiniz. Öncelikle buraları gezip iyice inceleyin deriz.

En çok beğendiğimiz bebek arabası modelleri aşağıda;

Concord Neo :
Kraft Twist :
Quinny Buzz :
Bu modele uygun ana kucağı olarak da Maxi Cosy öneriyorlardı.

Biz Concord’da karar kıldık. Kullanımı çok rahat, çok kolay hareket ediyor. Yine yakaladığımız bir kampanya sayesinde de arabayı alırken kazandığımız puanla ana kucağını almış olduk.

Sineklik ve Yağmurluk : Gerek ana kucağı için gerekse puset için böyle ürünler var. Fiyatları makul. Biz sonradan akıl ettik, size şimdiden söyleyeyim; lazım oluyor 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir