AKK Kalktı, Kota Sistemi Geliyor! İnternet Kota Sistemi Nedir?

Bugün web anlamında iyi içerikler maalesef ki giremiyoruz. Sabahleyin wikipedia kapanması, şimdi ise Adil Kullanım Kotası (AKK) kalkması ve bununla beraber Kota Sistemi gelmesi duyuruları can sıktı.

Muhakkak bir yerlerde okumuşsunuzdur. 1 Mayıs 2017 tarihinden sonra İnternet üzerinde iyileştirme yapılacağını BTK daha öncesinde duyurmuştu. Gece yapılan internet sörflerinin AKK’ye etki etmemesi, paketlerin iyileştirilmesi gibi..

Bununla beraber Operatörlerin duyuruları sosyal medyada boykata neden oldu. Superonline yaptığı duyuru ile bayilerine bilgi verdi. Bununla beraber paket fiyatları da değişti.

İnternet Eski Kota Sistemi nedir?

Eski diyoruz. Çünkü gerçekten eski de kullanılan bir sistem. Yıllar öncesi! İnternet aşınca ücret ödenmesi, kotasız paketlerin de kullanım miktarı dolmasının ardından erişime kapanması gibi. Yani biz internet kullanıcıları için çok kötü bir durum.

Superonline yaptığı duyuru;

Ve değişiklikler sonrası paketler;

1 GB 1 TL ne demektir! Gerçekten bu haksızlık. Daha iyiye gideceğine, daha kötüye götürüyorlar.

Bununla beraber sosyal ağlarda gerçekleşen boykot;

 

Yani kesinlikle yapılan bu değişiklikler hoş değil. Kotalı sistem hoş değil. Biz 1 mayıstan sonra daha güzel şeyler beklerken bu operatörlerin yaptığı çok yanlış. Umarım en kısa zamanda düzelir.

Başka ülkeler interneti çok uygun fiyata, çok hızlı kullanırken gerçekten bu fiyatlar! Yorumsuz..

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir