Adsense ”Yetersiz İçerik” Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Blojene hoşgeldiniz! Bugün internet üzerinden yayın sağlayan web sitelerin en büyük kazanç kaynağı şüphesiz ki Adsense! Bununla birlikte önemli bir konumda bulunan Adsense yayıncısı olmak eskisi kadar kolay değil maalesef. Eski yıllar da üye olunduktan sonra daha hızlı ve az inceleyerek onay veren Adsense bu konu da artık çok cimri. Haliyle bu da Adsense sitemi nasıl onaylatabilirim? Adsense neden kabul olmuyor? gibi soruları beraberinde getiriyor. Zaman zaman adsense neden onaylamıyor gibi sorunları çözmeye çalışacağız. Adsense kabul olmadığın da gelen mailler de mutlaka bir neden belirtiliyor. Adsensenin neden kabul etmediğine dair. En çok sunulan gerekçe ile başlıyoruz! Bir sonraki yazılarımız da diğer gerekçeler hakkında bilgiler vereceğiz.

ADSENSE YETERSİZ İÇERİK SORUNU

Bu sorunla karşılaşmanız gayet normal diyebiliriz. Adsense başvurularının olumsuz sonuçlanmasının ardında yatan sonuç %80 yetersiz içerik sorunudur. Yani genel de bu tarz bir gerekçe sunuyorlar diyebiliriz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Yetersiz içerik sorunu tam anlamıyla içerik sayınız ile alakalı değildir. Bazı siteler var, gerçek anlamda 100 adet özgün makalesi var. Veya daha fazla! Yani içeriği yeterli diyebiliriz. Ama bu nedenle yine olumsuz cevap alabiliyorlar. Yani yetersiz içerik denildiğinde içerik sayınız ile sorun var demek değildir.

Yetersiz içerik aslında içeriklerin kalitesi, özgünlüğü ve bilgi vericiliğinin yetersiz bulunması ile kaynaklıdır. Şunu unutmayın, içerikleriniz de görseller ne kadar fazla ise onaylanma şansınız daha da azalıyor. Galeri sitelerine verilen onaylar son dönemler de çok düşmüş. Yani ard arda, sürekli resim kullanmayınız makaleleriniz de. Tek veya ayrı ayrı 2 resim yeterli olacaktır. Madde madde geçelim.

  • İçerikler de resimlerin en fazla 2 adet kullanılması.
  • Site içerisinde mutlaka ”Gizlilik, Kullanım koşulları ve İletişim” bölümü oluşturulması.
  • Sade, hoş yani ziyaretçileri üzmeyecek tasarıma sahip olmaları.
  • En az 5-6 aylık bir site, dolu dolu 60-100 arası içerik.
  • İçeriklerin yasallığı ve kaliteli olması da son derece önemli.

Asla vazgeçmeyin, bunları mutlaka uygulamalısınız. Değerli bir arkadaştan edindiğimiz bilgiler sonucu bu makalemi toparlıyorum.

 

Onay almayan sitelerinizi aşağıdan yorum ile gönderirseniz, mail aracılığıyla dönüş yapabiliriz.

Bol kazançlar!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir