İçeriğe geç

Adsense Gelirini Arttırmanın Püf Noktaları

Adsense yayıncıların en çok kullandığı reklam programı. Bu yazımızda Adsense gelirinizi arttırmanız için yapmanız gerekenleri sıralayacağız.  Her ne kadar yeni bir Adsense hesabı almak için türlü türlü yollara başvursalarda webmaster arkadaşlar adsense reklam yayıncılığının dünyada en iyi kazandıran sistem olduğu da ortadadır. Önemli olan doğru bir şekilde kullanmak çakallıktan kaçınmaktır. Aslında Adsense gelirini arttırmak o kadar da zor bir olay değil. Önemli olan kullanıcıyı sitede tutmak ve ona bilgi vermek olmalı. Hal böyle olunca hiçbir konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum .

google-adsense-gelir-arttirmak

Bazı konularda tıklama başına alınan ödemelerin çok düşük olduğu, sürekli hesap banlanmanın insanları bezdirdiği anlatılsa da daha güvenilir bir reklam yayıncısı dünya da bulunmuyor.

Adsense Tık Başına Ödemeyi (cpm) Yükseltme Yolları

  • Adsense gelirini arttırmak için öncelikli olarak yapılması gereken şey herşeyden önce içeriğin özgün, faydalı ve kullanıcıya iyi hitap edebilir şekilde olmasıdır. Google dediğimiz arama motoru aslında bildiğinizden çok daha zekidir. Kopyala-yapıştır yaptığınız metinleri, gelişi güzel yazılmış her yazıyı analiz eder. Böylece hem hit almanız zorlaşır hemde gerçek manada tıklama başına kazancınız düşer. Öncelikle sitenizde kullanıcıları tutmak için özgün makaleler yazmalı veya özgün makaleler satın almalısınız. Günlük değil sürekli hit önemlidir.
  • Sitenizi güncel tutun.  Web sitenizi en azından hergün güncelleyin. Güncel sitelerin Adsense gelirleri daha fazladır. Güncellik kazandırır.
  • Seo çalışması yapın. Yeni sitelerde pek tavsiye edilmese de siteniz için seo çalışması yapın. Seo ile birlikte iyi içerik girdikten sonra hitinizde yükselmeye başlar. Böylece gelirlerinizde gözle görülür bir artma meydana gelir. 
  • Adsense gelirini arttırmanın bir diğer yolu Doğru reklam yerleşimidir. Sitenizde ne az ne çok reklam olmasın. Siteyi reklama boğmayın insanlara illa tıklayacaksın havasında reklamlar yerleştirmeyin. Reklam yerleşimi içerik kadar önemli bir konudur. Örnek olarak headere  bir reklam yazı başı ve sonuna koyacağınız reklamlar yeterli olacaktır. Hem reklam gösterimi hem adsense kazancınız artar. 
  • Reklamlara kendiniz ve arkadaşlarınız tıklamasın. Arkadaşlarınıza , çevrenize yazıp reklamlara tıklatmayın. 1-2 dolar fazla kazanacağım diye elinizdeki kaynaktan da olmak var işin ucunda. Google emin olun sizin kadar zeki. Kullanıcıların nerden gelip nereye gittiğini nasıl tık aldığını bildiğini unutmayın.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Hata yaptıysak affola. Bu konuda eklemek ve sormak istediklerinizi yorum bırakmayı unutmayınız!

Tek Yorum

  1. […] Adsense kazanç arttırma makalemizede buradan göz atabilirsiniz. Eklemek ve sormak istediğiniz konuları yorum kısmından iletebilirsiniz. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir