Adım Adım Teraryum Yapımı – Teraryum Nasıl Yapılır?

Blojene hoşgeldiniz! Bugün farklı ve bir o kadar güzel bir konu ile birlikteyiz. İnternetten ve kendi bilgilerimizden oluşan harman sonucu ortaya çıkan teraryum bilgilerini sizlere sunacağız. Umarım faydalı oluruz!

Adım Adım Teraryum Yapımı – Teraryum Nasıl Yapılır?

Ve başlayalım. Gelelim benim aldıklarıma ve yapım aşamalarına. Teraryum yapımında illa bunları kullanacaksınız, şöyledir böyledir diye bir iddia da asla bulunamam, İnternet üzerinden araştırdığım kadarıyla yaptım ve sonuç bana göre başarılı olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim.

Malzemeleri resim de gördüğünüz gibi belirttim, bunun dışında bir tane fıs fıs aldım.

 

Fanusun en altına önce çakıl sonrada pomza taşının büyük olan parçalarını ekledim, daha minik olan pomza taşlarını torf ile karıştırıp kullandım.

Çakıl ve pomza taşından sonra birazda volkanik tüf ekledim, bunlar drenaj görevini üstleniyorlar. Sonra fanusumu minik pomza taşı ile karıştırdığım torf ile doldurdum, istediğim seviyeye geldiğinde ise bitkilerimi ektim.

Bitkileri de fanusa yerleştirdikten sonra biraz arta kalan taşlarla süslemeler yaptım, böyle bana daha hoş göründü. Ben bitki olarak farklı Sukulent türleri kullandım, siz araştırıp başka bitkiler de kullanabilirsiniz.
Dediğim gibi bu benim fanus / Teraryum hazırlama yöntemim, umarım size ilham olur ve farklı bir çok teraryumlar görürüm İnstagram da.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir