13 Reasons Why – Ölmek İçin 13 Sebep Dizi İncelemesi

13 Reasons Why – Ölmek İçin 13 Sebep Dizi İncelemesi

Aslında kimileri Ölmek için 13 Sebep dizinin adının olmadığını, gerçek adının Ölmeme neden olan 13 Gerekçe olduğunu söylüyor. Bu konuda tartışmalar devam ede dursun! 🙂 Biz dizi hakkında incelemelerimizi yapalım.

Öncelikle içinizin rahat olmasını, asla dizi ile ilgili ipucu (spoiler) vermeyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Eğer ki dram gerilim dizisi arıyorsanız 13 Reasons Why dizisini izlemenizi öneririz. Dram çok ağırlıklı tabi. Dizi hakkında kısa bilgi vermek istiyorum.

NE ÇEKTİN BE HANNAH! 🙁

Hannah adında Liseye giden genç kızımızın başından birçok talihsiz olay geçiyor. Ve bu olaylar sonucunda maalesef yaşamına son veriyor. İntihar etmeden önce ise öldüğüne gerekçe olduğu kişiler hakkında kaset hazırlıyor. Kendi sesi ile her kişi hakkında gerekçeleri, yaşadığı trajedileri kasede aktarıyor. 13 kişiye sırayla kasetler gidiyor. Gitmezse, ya vermezlerse diye düşünüyorsanız Hannah kızımız onu da düşünmüş. Talimatlar, dram sahneleri ve depresif anlar. Ağlamaktan, üzülmekten kahrolabilirsiniz. Ve aslında en güzel yanı, karşımızda ki insanlara söylediklerimizin onlar için ne kadar önemli olacağı… Yaptıklarımız şakaların, esprilerin onu nasıl parçaladığını ve kafasında neler neler kurguladığını bilemiyoruz. Zaman zaman Hannah’a üzülecek, zaman zaman kızacaksınız.

Diziyi kesinlikle izlemenizi istiyoruz. Ancak depresif birisiyseniz, izlemenizi önermiyoruz.

2.SEZON ONAYI DA ALINDI!

Merakla beklenen onay da sonunda geldi. Bakalım 2.Sezon da neler neler yaşayacağız! İzleyelim, görelim.

Not: Yazar bu diziyi 3 günde bitirdi.

Dizi hakkında yorumlarınızı aşağıdan yapabilirsiniz…

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir